W ramach wydarzenia specjalnego Festiwalu Patchlab SPACE/S, w kopule Planetarium Śląskiego w Chorzowie, odbędzie się polska premiera wyjątkowego koncertu audiowizualnego brytyjskiej artystki Emika, znanej m.in ze współpracy z Massive Attack czy z legendarną wytwórnią Ninja Tune. Koncert z immersyjnymi wizualizacjami został specjalnie zaprojektowany w formacie kopuły i miał swoją premierę w Planetarium Zeiss w Berlinie. Później pokazy odbyły się także w planetariach w Pradze i Moskwie.

If We Disappear to symfonia mrocznego i fascynującego wszechświata w formacie 360°. Mieszanka niepowtarzalnego głosu Emiki, jej gry na pianinie i hipnotycznych bitów z jej najlepszych kompozycji wraz z imponującymi wizualizacjami w formacie 360° zaprojektowanymi we współpracy z László Bordos, tworzą niezapomniane immersyjne wrażenia.

Koncert Emiki poprzedzi pokaz onirycznej krótkiej animacji Dream warszawskiego artysty Ari Dykiera, która została nagrodzona w 2023 w kategorii Best Art Film 360 w Planetarium Melbourne.

Ilość miejsc ograniczona.

Partnerami tego wydarzenia jest Goethe Institut w Krakowie i Planetarium Śląskie w Chorzowie.