SPACE FLARES

21.10 | 19:00 Bilety | Going. Cricoteka

Dwa widowiskowe performensy w wykonaniu Alex Augier i Florent Di Bartolo w w Cricotece, w miejscu stworzonym dla projektów eksperymentalnych i awangardowych. Cricoteka jest partnerem tego wydarzenia.

65KB

20KB

hex/A\ to performans na dźwięk, wideo i laser. Projekt oparty na sekwencjonowaniu, technice zapętlania i samplowania, integruje generatywny obraz, muzykę elektroniczną i przestrzeń z awangardowym interfejsem. Laser niczym pędzel światła, wzmacnia obraz wideo poprzez jego przestrzenność i klarowność widmową, tworząc minimalistyczne i geometryczne artefakty, powiązane z cyfrowymi i organicznymi danymi.
Projekt powstał w koprodukcji Stereolux z Station Mir / Festival ]Interstice[ i Alex Augier Studio, we współpracy z C3 Le Cube.


31KB

Solar flares | Florent Di Bartolo

  FR

Audiowizualny spektakl o aktywności Słońca. Obraz generowany jest w czasie rzeczywistym, a muzyka elektroniczna komponowana na syntezatorach modułowych. Formy wizualne i fale dźwiękowe powstają w efekcie analizy danych dotyczących aktywności Słońca. Wykorzystywane dane odnoszą się do 11-letniego cyklu aktywności magnetycznej Słońca,  zmian jego aktywności i wyglądu. Obejmują one ruchy w poziomie promieniowania słonecznego oraz ewolucję liczby i wielkości plam i rozbłysków słonecznych.

Projekt został zrealizowany w ramach programu rezydencji European Media Art Platform w Centrum Kultury Nowych Mediów RIXC, współfinansowanego przez Unię Europejską, współfinansowana przez Centrum Kultury Nowych Mediów RIXC.